Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2021 Salı
6 °C Bulutlu ve güneşli

Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

İkinci Kalkınma Çalıştayının Yayladere ilçesinde düzenlenen toplantısında sunum yapan Tavz-Der Başkanı Soysal, Yayladere'nin Bingöl ile ticari ilişkilerindeki zayıflığının ana temelini, bağlantı yolundaki sorunlar olduğunu söyledi.

27 HAZİRAN 2014 CUMA 07:33
0
5379
0
AA aa
Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından başlatılan ve Bingöl genelini kapsayan II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayı; Solhan, Genç, Karlıova, Yedisu ve Kığı ilçelerinden sonra 24.06.2014 Salı günü Yayladere İlçesinde düzenlendi.

Yayladere Özel İdare toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, il genel meclisi encümenleri, köy ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Çalıştay; Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal’ın sunumu ile başladı.

Yayladere ilçesinin fiziki ve coğrafi mekân olarak Bingöl’e bağlı olsa da, alışveriş ve ticari işlerde Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ile bağ kurduğuna dikkat çeken Soysal: “Bunda en büyük pay hiç kuşku yok ki, ilçenin merkezle bağlantısını sağlayan ana yoldur. Söz konusu ulaşım yolu genişletilip asfaltlandığı takdirde Sadece Yayladere değil Kığı ve Adaklı ilçelerinin de hayat damarı Karakoçan yerine Bingöl olur. Dolayısıyla buralarda yaşayan vatandaşlarımız alışverişlerini ve ticari faaliyetlerini Elazığ’ın ilçesi yerine bağlı oldukları il ile yapacaklardır ki, buda ciddi bir ekonomik canlılığa vesile olur ilimiz için” dedi.

II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayının” asıl amacının Bingöl ilinin ekonomik kalkınmışlığını köylerden başlayarak hızlandırmak olduğunu vurgulayan Soysal; “Bir-iki ilçenin gelişmesi ve kalkınmasıyla bir il kalkınamaz diyen Tavz-Der başkanı Soysal; her ilçe için ayrı ayrı düşünerek onların kalkınma bileceği projeler ve yatırımlara yapılarak Bingöl topyekûn kalkındırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Çalıştay’da söz alan Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek; derneğin bu çalışmasını önemsediğini dile getirerek Yayladere ilçesinin henüz koca bir köy konumunda olduğunu, bunun için de ciddi manada hizmete ve yatırıma ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak Tavz-Der’e teşekkür etti.

Çalıştay; Formların doldurulmasına yönelik yapılan sunumun ardından son buldu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın