Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
03 Ekim 2022 Pazartesi
22 °C Çoğunlukla açık

YOL-İŞ Sendika Seçimlerinde Şaibe İddiası

Bingöl İl Özel İdaresinde YOL-İŞ Sendikası delege seçimleri öncesinde yapılan tüzük değişikliğinden üyelerin haberdar edilmediği, Sandık Başkanının seçim esnasında üyeleri yanılttığı iddia edildi.

YOL-İŞ Sendika Seçimlerinde Şaibe İddiası
08 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ 20:36
5
1902
2
AA aa

Bingöl İl özel İdaresinde YOL-İŞ Sendikası Elâzığ 2 Nolu Şubesi üyeleri sandık başına gitti. Seçimin hemen ardından kamuoyuyla paylaşılan sonuçların gerçeği yansıtmadığını söyleyen aday isimlerden Yılmaz Bürlükkara, seçim sonuçlarının henüz kesinleşmediğini ve seçimin iptali için yasal süreci başlatacaklarını söyledi.

“SANDIK BAŞKANI DEĞİŞİKLİK BİLGİSİNİ VERMEDİ!”

Kamuoyuyla paylaşılan seçim sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bürlükkara, “Şube seçimi öncesi tüzük değişikliği yapıldı. Yapılan değişiklik bütün üyelere seçim öncesinde bildirilmedi. Şube Başkanı Vahdettin Erten ve Sandık Başkanı Neşat Günay tarafından üyelerle tüzük değişikliğine ilişkin bir bilgi verilmedi. Bir önceki seçimde üstü çizili ama yanına isim yazılmış oy pusulaları geçerli sayılıyordu. Ancak bu seçim öncesi tüzükte yapılan değişiklikle üstü çizili ve isim yazılı oy pusulaları geçersiz sayıldı. Yasal haklarımızı bize oy verenlerin oylarına sahip çıkmak adına sonuna kadar kullanacağız.”

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNDEN İTİRAZ SONRASI HABERDAR OLABİLDİK”

Yılmaz Bürlükkara, çekişmeli geçen seçimin sonucun sandık sonuçlarına ilişkin, “Üç sandığın kuruluğu seçimde 114 oyun kullanıldığı 1 No'lu sandıkta 4 oy geçersiz sayıldı. Geri kalan 110 oyda ise Vahdettin Erten'le 55'e 55 oyları paylaştık. Sandık Başkanı, üyelere üstü çizili ama yanına isim yazılmış oylar geçerlidir diye söyledi. Üyelerde buna istinaden oylarını bu şekilde kullandı. Bu durum bilinmesine rağmen, sayıma kadar Erten duruma itiraz etmedi. Oylar paylaşılınca Erten, duruma itiraz etti ve tüzük değişikliğinden itiraz sonrası haberdar olabildik. Oy veren üyelerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. Seçimin ardından kamuoyuyla paylaşılan bilgilerin aslı astarı yoktur.” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94565)
09 Ağustos 2022 Salı 10:53
yiyin birbirinizi, sendikacılık kendi yolunu bulma yeridir. siz sendikalar olmasaydınız hükümet mecburen memur ve işçiye daha iyi şartlar sağlayacaktı. gerçek sorunlarımızla hiçbir zaman ilgilenmiyorsunuz anca kendi şahsınıza o makamlarda bulunuyorsunuz
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94547)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 20:40
Tüzüğü Vahdettin Erten mi değiştiriyor yoksa Genel Merkez mi değiştiriyor?
Aday değil miydin? Bilgilendireydin...
Beğendim (7) Beğenmedim (7)Cevapla
02.10.2022
21:22
Selçuk Bayraktar`a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Selçuk Bayraktar'a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi.
02.10.2022
21:19
6`lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı Masa'yı oluşturan partilerin liderleri CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantı öncesi partilerin Twitter hesaplarından #bizkazanacağız etiketiyle bir video paylaşıldı. Toplantının ardından da ortak bildiri yayınlandı. Bildiride, 'Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve gösterdiğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.' denildi.
02.10.2022
21:00
BİNTSO`da yeni dönem
BİNTSO'da yeni dönem
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Seçimleri yoğun katılımla tamamlandı. Seçime beyaz listeyle giren mevcut Başkan Mahmut Ayas grubundan çıkamayarak yarışı noktalarken, mavi listeler ağırlıklı olarak kazandı. Seçim sonucu şöyle;
02.10.2022
20:56
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
Piyade Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Ataş'ın vasiyetini içeren görüntülerde kız çocuk isteği ve lösemili bir çocuğun okutulması talebi dikkat çekti. LÖSEV, konuyla ilgili 'boynumuzun borcu' paylaşımı yaptı.
02.10.2022
20:55
`Tüm sorunları çözmeye çalışacağız`
'Tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
Köy okullarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Yücel: 'Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz. İmkanlar dahilinde tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
02.10.2022
20:55
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl'de faaliyet yürüten yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu 'Bingöl için fikrim var' sloganıyla bir araya gelerek, Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu oluşturdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın