Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Aralık 2022 Cuma
5 °C Çok bulutlu

Veysi Bingöl: 'CHP İlçe Başkanının yeğenidir, benim değil!'

Erzincan'da uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 5 şahıstan birinin AK Parti Karlıova Belediye Başkanının yeğeni olduğu iddiasına açıklık getiren Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl; ''Bu şahıs CHP Karlıova İlçe başkanının öz yeğenidir, yani ağabeyinin oğludur. Benim çok uzaktan akrabam ve aynı soyadını taşıyoruz. Başka da bir bağ ya da ilişki söz konusu değil. Algı yaratanların hedefi Cumhur ittifakıdır. Buna fırsat vermeyeceğiz.'

Veysi Bingöl: `CHP İlçe Başkanının yeğenidir, benim değil!`
21 KASIM 2022 PAZARTESİ 14:32
16
2849
6
AA aa

-Bingöl Online Özel-

Erzincan'da polisin uyuşturucu taşıdıkları şüphesiyle takibe aldığı araçtan 17 kilo 400 gram skunk ile 4 kilo 313 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Ekipler, araçlarda bulunan şüpheliler Karlıova nüfusuna kayıtlı Serdar Demir, Mücahit Altun, Diyar Bingöl ile Afganistan uyruklu oldukları öğrenilen H.M ve M.A'yı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen Serdar Demir, Mücahit Altun ve Diyar Bingöl çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanırken, Afganistan uyruklu H.M ile M.A. ise Savcılıkça serbest bırakıldı.

AK PARTİ VE İLE İLİŞKİLENDİRİLDİLER

Ulusal medyaya servis edilen haberlerde, uyuşturucu ticareti olayına karıştığı ve Karlıova Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştığı belirtilen Diyar Bingöl'ün AK Parti Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ve AK Parti Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl'ün yeğeni olduğu iddiaları yer aldı. Ayrıca tutuklananlardan Serdar Demir'in MHP Karlıova İlçe Başkanı Şevket Demir'in yeğeni olduğu öne sürüldü.

BAŞKAN BİNGÖL: “BENİM DEĞİL, CHP İLÇE BAŞKANININ ÖZ YEĞENİDİR”

Bu iddialar üzerine açıklamada bulunan AK Parti Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, tutuklanan Diyar Bingöl'ün yeğeni olmadığını, sadece aynı soyadı taşıdıklarını söyledi.

Diyar Bingöl'ün CHP İlçe Başkanı Sıddık Bingöl'ün öz yeğeni olduğunu vurgulayan Başkan Bingöl: “Bu şahıs CHP Karlıova İlçe başkanının öz yeğenidir, yani ağabeyinin oğludur. Benim çok uzaktan akrabam ve aynı soyadını taşıyoruz. Başka da bir bağ ya da ilişki söz konusu değil. Yine AK Parti İlçe Başkanımız İlyas Bingöl'ün de yeğeni değil, uzaktan akrabalık var. Yine olaya karışanlardan Mücahit Altun, İyi Parti Karlıova İlçe Başkanı Yasin Altun'un öz amcasının torunudur, MHP İlçe Başkanının yeğeni değildir, sadece uzaktan akrabadırlar” dedi.

“BU YALANLARIN HEDEFİ CUMHUR İTTİFAKIDIR”

Yapılanların tasvip edilemez olduğunu ve herkesin adalet önünde hesap verip hak ettiği cezayı alacağını vurgulayan Başkan Bingöl, soyadı benzerliği üzerinden yürütülen algının tek hedefinin Cumhur ittifakı olduğunu söyledi.

Bingöl: “Bingöl soyadı Karlıova'da geniş bir ağa sahip ve birçok farklı görüştün insan da bulunuyor. Soyadı benzerliği üzerinden olayın bizimle ilişkilendirilmesi kasıtlı bir hamledir. Oysa CHP İlçe başkanının öz yeğenidir. Ama ondan bahseden yok. HDP adayının da soyadı Bingöl. İyi Parti ilçe başkanıyla yakınlık var. Neden bunları görmüyorlar? Bu algının yegâne hedefi, AK Parti ve MHP, yani Cumhur ittifakıdır. Çünkü bu iddiayı ortaya atıp algı yaratanlar, 6'lı masanın bileşenleri ve kenarda bekletilen HDP'dir. Bu algılara fırsat vermeyeceğiz. Yapılanları tasvip etmemekle birlikte, bizleri karalamak, siyaseten itibar suikastı yapanlarla da adalet önünde hesaplaşacağız.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96571)
23 Kasım 2022 Çarşamba 14:08
onların yaptığı doğru olmayabilir lakin sizin de hedef göstererek bunun öz yiğenidir diye adamı suçlamaya çalışmanız ne kadar doğru? evet öz yiğeni olsa dahi bu suçtan sadece öz yiğeni suçludur, bu hem dinen hem de evrensel hukukta böyledir. maalesef bu ülkede ister akp olsun ister diğer partiler, aileden biri suçluysa tüm aileyi potansiyel suçlu olarak görürler. bir türlü adil olmayı öğrenemedik..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96556)
22 Kasım 2022 Salı 06:18
Karlıovada hangi taşı kaldırsan altında malum soyadı çıkıyor ilçeyi tapulamışlar bende soyadımı değiştirmek istiyorum
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96553)
21 Kasım 2022 Pazartesi 17:52
ha sen ha onlar
Beğendim (20) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96551)
21 Kasım 2022 Pazartesi 17:00
hepiniz ayni ailedensiniz zaten, butun partilerde sizin aile var
Beğendim (16) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96548)
21 Kasım 2022 Pazartesi 14:57
Bir tarafta helal kazancıyla evini geçindirmeye çalışanlar, diğer tarafta namuslu gibi görünen namussuzların devletin savaş açtığı uyuşurucu işiyle kısa yoldan servet sahibi olma çabaları. Her kim hak yiyerek büyüyor ve buna kılıf uyduruyorsa hiç şüpheleri olmasın çıkacak bir yerlerinden. MÜSLÜMAN ÜLKEDE GÜN GEÇMİYOR Kİ DİNİN YASAKLADIĞI HARAMLAR, GÜNAHLAR İŞLENMESİN. AVRUPA AVRUPA DİYORLAR NERDE BU AVRUPA. NE VARSA BİZİM ÜLKEDE VAR
Beğendim (13) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96547)
21 Kasım 2022 Pazartesi 14:47
Yeğeni olsa ne olacak peki. Kişi kendi yeğenin eylemlerinden mi sorumludur. Babanın evlada hükmünün geçmediği zamanda dayının ve amcanın yeğeni mi hükmü geçecek. Bu nasıl bir mantıktır. İnsaf.
Beğendim (15) Beğenmedim (6)Cevapla
01.12.2022
19:37
Arama kaydı bulunan 2 şahıs yakalandı
Arama kaydı bulunan 2 şahıs yakalandı
Bingöl'de kesinleşmiş hapis cezaları bulunan iki kişinin jandarma ekipleri tarafından yakalandığı bildirildi.
01.12.2022
17:00
`İletişim, iki insanın birbirinin farkına varmasıyla başlar`
'İletişim, iki insanın birbirinin farkına varmasıyla başlar'
Dr. Öğr. Üyesi M. Abdulbaki Karaca; 'İki insan birbirinin farkına vardığı andan itibaren iletişim başlar. Söylediği, söylemediği, yaptığı, yapmadığı her şeyin anlamı vardır. Yüz ifadesinin, beden duruşunun, sesin, bakışın anlamı vardır.'
01.12.2022
16:50
Kış lastiği denetimi yapıldı
Kış lastiği denetimi yapıldı
Bingöl'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğunun başlamasının ardından trafik ekipleri denetim yaptı.
01.12.2022
16:38
Karla kaplı tepede ayı ailesi görüntülendi
Karla kaplı tepede ayı ailesi görüntülendi
Bingöl'ün Karlıova ilçesi sınırlarında bulunan ve yaklaşık 3 bin rakımlı Kartal Tepesi'ndeki yolda, 3'ü yavru olmak üzere 4 ayı görüntülendi.
01.12.2022
16:22
Genç`te Kasım ayı halk toplantısı yapıldı
Genç'te Kasım ayı halk toplantısı yapıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde Kasım ayı halk toplantısı, Bahçebaşı Köyü Oluklu Mezrası'nda yapıldı.
01.12.2022
16:11
`Ülkemizde 2 bin 177 AIDS vakası mevcuttur`
'Ülkemizde 2 bin 177 AIDS vakası mevcuttur'
1 Aralık 2022 Dünya AIDS Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü; 'Ülkemizde 1985 yılından 15 Kasım 2022 tarihine kadar doğrulama testi pozitif tespit edilerek bildirimi yapılan 34.453 HIV (+) kişi ve 2.177 AIDS vakası mevcuttur. Vakaların % 81,4'ü erkek, % 18,6'sı kadın olup % 16,2'si yabancı uyruklu kişilerden oluşmaktadır. Vakaların en fazla görüldüğü yaş grubu 25-29 ve 30-34 yaş grubudur.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın