Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2021 Salı
6 °C Kısmen güneşli

Sahipsiz Kiğı! Kapatın ilçe müdürlüğünü!

Okullar düzeyinde yapılan etkinlikler haricinde hiçbir sosyal faaliyetin olmadığı Bingöl'ün Kiğı İlçesi'nde, İş insanı Abdullah Kiğılı tarafından yapılıp Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilen Halısaha da kullanılamaz hale geldi. İlginç olan ise neredeyse 1 yıldır halısahanın içine dolan hafriyatın kaldırılmaması. Tavanları çöken, duvarları dökülen tesise sahip çıkan da yok! Üstelik ilçede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü de bulunuyor.

04 TEMMUZ 2021 PAZAR 15:19
10
2289
6
AA aa
Sahipsiz Kiğı! Kapatın ilçe müdürlüğünü!

‘Kuzey' diye nitelendirilip her defasında sahipsizlikten yakınan Kiğı İlçesi, bu tabiri iliklerine kadar yaşıyor. Sosyal faaliyetlerin olmadığı, sportif aktivitelerin yok denecek düzeyde olduğu ilçenin kapalı spor salonunun haricindeki tek sportif alanı olan Halısaha da harabeye döndü.

2009'da İş İnsanı Abdullah Kiğılı tarafından yapılıp Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilen Halı sahada tavanlar çöktü, duvarlar yıkıldı, çevresindeki inşaatların hafriyatları da saha içerisine kadar döküldü ancak aradan geçen zaman rağmen ne bir tadilat yapıldı, ne de hafriyatlar temizlendi!

Ortaya çıkan manzaraya isyan eden Kiğılılar, ilçenin tek sportif tesisi olan halı sahanın acilen onarılması, eksiklerinin giderilmesi ve var olan kaynaklara sahip çıkılması çağrısında bulundular.

İş insanına yapılan ricalar neticesinde inşa edilen tesise sahip çıkılmamasını sorumsuzluk ve vurdumduymazlık olarak niteleyen ilçe halkı, kamunun ne işle meşgul olduğunu sordu!

Ne bakım yapan var, ne de sahip çıkan!

Yapılan yatırımların bu yüzden yok olduğunu ve yenisinin de yapılmadığını aktaran ilçe sakinleri; “Onca masraf sonrasında ilçeye kazandırılan tesis, maalesef ilgisizlik yüzünden harabeye döndü. Her yeri dökülüyor. Ne bakım yapan var, ne de sahip çıkan! Bir yıldır saha içerisine kadar dökülen hafriyatı dahi kaldırma tenezzülünde bulunulmadı! Gençlik ve Spor İl Müdürü veya İlçe Müdürü ne iş yapıyor? Hiç mi görmediler bunu? Bu hafriyatı kaldırmak için daha ne kadar zaman geçmesi lazım? İlçemiz sahipsiz dediğimizde siyasiler ‘biz buradayız' diyorlar ama görünen tablo, hiç de böyle değil! Artık ilçemize üvey evlat muamelesi yapılmamalı, yeni yatırımlar gerçekleştirilmeli, yapılan yatırımlara da bürokrasi sahip çıkmalı! Ortay çıkan tablo sorumsuzluktur, yöneticilerimizin bu konuda gerekli adımı atmasını bekliyor, ilçemize de sahip çıkmalarını diliyoruz” beyanında bulundular.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84133)
05 Temmuz 2021 Pazartesi 15:11
Kiği -Erzincan 26 km , Kiği- Bingöl 55 km . Türkiye de ilçesine en uzak olan tek il galiba Bingöl . Nüfusu 55 bin civarında olan kiği şimdi birçok sıkıntıyla karşı karşıya . Ak parti ordan oy alamayacagını bildiği için de oradaki halkın da AKP ile fazla bağı olmadığı için böyle bir kopukluk var . Bence zamanın da BİNGÖL' den kat ve kat Zeki ve kültürlü insanaların olduğu bir yerdi. Başına düşerse dara Feyzi Babayı ara niye yardım etmiyo . Cevdet Yılmaz iki kelimeyi bir araya getiremiyor yine en iyi HDP milletvekili en azından mecliste Bingöl'ün sorunlarını anlatıyo
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84130)
05 Temmuz 2021 Pazartesi 12:30
Allahım sen cumhurbaşkanına ömür ver.. sen feyzi berbideği ve cevdet yılmazı bu ilin başından eksik etme. sen yusuf çoşkunu hep güçlü kıl.. sen yunus kawayı mucahit çeliiği itibardan etme.. sen zenginlerimizi daha zengin kıl.. amin amin.. artık fakirlerden kurtulmanın tek yolu bu.. belki soyunuz açlıktan tükenir..
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84132)
05 Temmuz 2021 Pazartesi 14:59
@Misafir Kullanıcı Kimin soyu tükenir bilmem ama senin gibi ..... olduğu mudeetce bu ülke refah yüzü görmez bu ülkeye bilgili bilinçli insanlar lazım senin gibi uşaklar değil.
Beğendim (1) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84124)
04 Temmuz 2021 Pazar 23:04
akp ye oy verecek olursanız sonucu bu olur...Hiç boşuna dert yanmayın!!!
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84121)
04 Temmuz 2021 Pazar 21:35
Vallahi içim yandı gençlik müdürü ne iş yapıyor ve ne diye maaş alıyor hak ediyormu. Allah bunun hesabını sorar.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84120)
04 Temmuz 2021 Pazar 15:26
Her şeyin bir yeri ve zamanı var. İş bilmez idareciler başa getirilirse olacağı da budur. Vebal almak bu kadar kolaysa Allah'ın huzurunda hiçbir şey kaybolmaz.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın