Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Haziran 2021 Pazartesi
30 °C Kısmen güneşli

Pandemi Sürecinde Esnafın Elektriği Kesildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Koronavirüs salgını süresince kimsenin elektriği kesilmeyecek demesine rağmen Bingöl'de elektrik borcu bulunan işletmelerin elektriği kesildi.

10 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE 16:43
3
499
0
AA aa
Pandemi Sürecinde Esnafın Elektriği Kesildi

Koronavirüs salgını süresince yaşadıkları mağduriyeti dile getiren esnaf, Bingöl'deki elektrik şirketinin bu uygulamasının yaşadıkları mağduriyeti daha da arttırdığını söyledi. Esnaf,  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Koronavirüs salgını süresince kimsenin elektriği kesilmeyecek demesine rağmen Bingöl'deki elektrik perakende şirketinin elektriklerini kestiklerini söyledi.

Şirketi adına kayıtlı olan bin 482 TL'lik fatura nedeniyle işletmesinin elektriğinin kesildiğini söyleyen esnaf, “Pandemi döneminde yaşadığımız zorluk malum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve hükümetimiz bu zor süreçte esnafa destek olmak amacıyla bir dizi adımlar attı. Sayın Cumhurbaşkanımızın faturasından dolayı kimsenin elektriği ve doğalgazı kesilmeyecek sözleri basına da yansıdı. Ama tüm bunlara rağmen Bingöl'deki elektrik şirketi borcundan dolayı elektrikleri kesiyor. Elektriği kesmeye gelen personele de kızamıyoruz veya suç bulamıyoruz çünkü onlarda şirketten gelen emirleri uyguluyor. Zaten mağdur olan esnafın daha fazla mağdur etmekten bir an önce vazgeçmeleri gerekiyor. Yasal süreç başlatması gereken şirket, elektriğimizi kesmeye çalışıyor. Bu uygulamadan bir an önce vazgeçmeleri gerekiyor. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.06.2021
10:27
Vakaların 5 bine düşmesinden sonra bakandan tam açılma mesajı
Vakaların 5 bine düşmesinden sonra bakandan tam açılma mesajı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13 Haziran'ın koronavirüs tablosundaki vaka ve vefat sayılarını paylaşarak salgınının iyice gerilediğini, yenileceği günün yakın olduğunu ifade etti. Türkiye'de önceki gün vefat sayıları 53, vaka sayıları ise 5 bin 12 olmuştu.
14.06.2021
10:26
Araç sahipleri dikkat! Ceza indiriminin detayları belli oldu
Araç sahipleri dikkat! Ceza indiriminin detayları belli oldu
Gelir İdaresi Başkanlığı, yapılandırma yasasıyla getirilen ve araç muayene süresini geçirenlerden tahsil edilecek ceza oranını yüzde 5'ten yüzde 0.75'e indiren düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.
13.06.2021
21:07
Varol`dan Bayram`a çok sert HDP çıkışı!
Varol'dan Bayram'a çok sert HDP çıkışı!
MHP İl Başkanı Varol, ESOB Başkanı Ali Bayram'ın CHP Milletvekillerinin ziyaretinde sarf ettiği sözlere sert çıktı: 'Bırakınız ülkücü olmayı vatan-millet sevdasının emaresi bile olsaydı asla bölücü terör örgütünün siyasi temsilcilerine oy vermek gibi bir düşüncesi olmazdı.'
13.06.2021
15:36
Terörden temizlendi, at yarışları yeniden yapıldı
Terörden temizlendi, at yarışları yeniden yapıldı
Solhan ilçesinde güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen ve besicilere açılan Şerafettin Yaylası, yıllar sonra at yarışlarına ev sahipliği yaptı.
13.06.2021
15:35
Depremin yaraları sarılıyor!
Depremin yaraları sarılıyor!
Bingöl'de geçen yıl yaşanan Karlıova depreminde bin 68 konut hak sahibinden 917 hak sahibinin yeni konut yer seçim çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.
13.06.2021
15:34
Aracın çarptığı kadın hayatını kaybetti
Aracın çarptığı kadın hayatını kaybetti
Bingöl'de karşıdan karşıya geçmeye çalışan kadın, aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın