Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Ekim 2021 Pazar
8 °C Açık

'Okul bazlı ödenek tahsisi uygulamasına geçilmelidir'

Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava: 'Okulların yardımcı personel ihtiyacı bir an önce karşılanmalı; okul bazlı ödenek tahsisi bir an önce hayata geçirilmelidir.'

07 EKİM 2021 PERŞEMBE 14:50
6
1033
11
AA aa
`Okul bazlı ödenek tahsisi uygulamasına geçilmelidir`

Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava, okulların ihtiyacına dair bir açıklaması yaptı.

Kava, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Eğitim-öğretimin nitelikli ve verimli bir şekilde, sağlıklı bir ortamda devam ettirilebilmesi, okulların açık tutulma hedefinin gerçekleşmesi için temizlik, güvenlik, bakım ve onarım gibi hizmetleri yürütecek personel ihtiyacının karşılanması kaçınılmazdır.

Eğitim-öğretimin uygun şartlarda, hijyen tedbirlerinin tam alındığı, salgının yaygınlaşma riskinin bertaraf edildiği, eğitim çalışanlarının ve yöneticilerinin asli işlerini dışında başka işleri de yapmak zorunda kalmadığı bir eğitim ortamı için personel ihtiyacı her zamankinden daha fazladır.

Eğitimcilerin aşı ve PCR testi yaptırmaları konusundaki hassasiyet, temizlik başta olmak üzere yardımcı hizmetleri yürüten personelin istihdam edilmesinde de gösterilmelidir.

Okullarımızın salgın şartlarında açık tutulması kararlılığı, personel ihtiyacı karşılanarak güçlendirilmeli, temizlik, güvenlik ve hijyen konusunda taviz verilmemelidir.

Okullarımızın yardımcı personel ihtiyacı kadrolu memur statüsünde personelle karşılanmadığından, vazgeçilemez nitelikteki hizmetler, okul-aile birlikleri tarafından veya Toplum Yararına Program (TYP) kapsamındaki geçici istihdamla yürütülmeye çalışılmaktadır. Ancak okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen halen çok sayıdaki okulun yardımcı personel açığı giderilememiş, TYP kapsamında alınan personel de ihtiyacı karşılayamamıştır. Hatta TYP kapsamında alınan personelin geçmiş yıllarda alınan personelden daha az olması, ihtiyacın daha fazla olduğu bu salgın döneminde alınan tedbirleri boşa çıkaracak bir karara dönüşmüştür.

Salgın sürecinde okulları açık tutmak, öğrenme kayıplarını tespit etmek, telafi eğitimleri düzenlemek gibi zor ve ağır birçok yükü omuzlamak durumunda kalan okul yönetimleri ve eğitimciler, destek hizmetleri personeli ihtiyacının karşılanamaması nedeniyle okulları eğitime hazır tutmak için büyük gayret göstermekte, sorunları çözmekte zorlanmaktadır.

Okulların kendi kullanımlarına sunulmuş herhangi bir ödenekleri olmadığından personel açığı sorunu kalıcı olarak çözülememekte, her eğitim-öğretim yılının başında sorun kendini tekrar etmektedir. Bu sorunun kökten çözümü için okul bazlı ödenek tahsis edilmeli, personel dışı cari harcamaların yönetilmesi için ödeneklerin doğrudan okul yönetimleri tarafından kullanılması sağlanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, yetersiz ve eksik personel, yetersiz ve eksik kamu hizmetine; yetersiz ve eksik kamu hizmeti ise olumsuz ve istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır. Okul yöneticilerinin, eğitim çalışanlarının okulları açık tutmak için verdiği mücadele, bürokratik engellere, kırtasiyeciliğe, idareimaslahata ve ödenek yoksunluklarına kurban edilmemelidir.

Okulların yardımcı personel ihtiyacı bir an önce karşılanmalı; okul bazlı ödenek tahsisi bir an önce hayata geçirilmelidir.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86079)
13 Ekim 2021 Çarşamba 08:52
Maşallah eleştiri oklarında birinciliği yine kimseye bırakmamışsınız. Kava ve ekibi.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86066)
12 Ekim 2021 Salı 14:41
Bu resimde ne deseniz var. Aday kayırma, el altından kadro tahsis etme, liyakatsız personel atama
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86042)
11 Ekim 2021 Pazartesi 12:33
Personel ihtiyacı mı yoksa üye yapma telaşı mı. Bu kadar nefret duyulan bir kesim var mı acaba. ALLAH bu yaptıklarınızı yanınıza bırakmasın
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86020)
10 Ekim 2021 Pazar 09:53
Sendikanın güzide sultanları doğru söylemişler.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86017)
09 Ekim 2021 Cumartesi 21:57
Yusuf Alptekin Beyefendi neden yok geçen seçim kazanmıştı, Bingolun en şık erkeği bence ben kendisini beyeniyorum.Bu kadroya gelince Yunus Başkanı ayırin diyerleri sadece görüntü kirliligi
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86006)
08 Ekim 2021 Cuma 23:07
Memur-sen liyim ama gerçekten Ali başkan yönetemiyorsun istifa et abicim yapamıyorsun zorla güzellik olmaz o koltuğa adayım ben yönetime talibim arkadaşlar gih memurum ilk yıl aldığım maaş şuan 2150 TL erimiş durumda Ali bey kötüdür demiyorum yönetemiyor Sayın Cumhurbaşkanı merttir.Lakin Ali bey vekil olmak hayaliyle istemeyi kenara bırakmış sen istedindemi gerçekten Reisi cumhur vermedi ben inanmıyorum.Ve Ali Yalçın ve Yönetimini istifaya davet ediyorum.Yunus Kava Ali beyden daha inandırıcı ve başarılıdır.Ama ben dahada bı başarılı yönetici olurum Size söz veriyorum 12 den hedefi vurucağıma.
Beğendim (0) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86040)
11 Ekim 2021 Pazartesi 10:03
@Misafir Kullanıcı Bu bağlamayı çalan arkadaşı merak ettim. Sorunu kökten halledelim sendikacilikla bir ilginiz yok. Sadece kendi menfaatiniz neyi gerektiriyor onu yapıyorsunuz
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85997)
08 Ekim 2021 Cuma 15:02
TABİ İŞİNİZ İYİ SENDİKACILAR GÖTÜRÜN PARAYI KADROLARI. OLAN MEMURLARA OLUYOR.MASA ALTINDA ANLAŞMA YAPIN. ŞİMDİDE 7 KİŞİ KAMERALAR KARŞISINA ÇIKIN. İNSAN BİRAZ UTANIR YA
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86016)
09 Ekim 2021 Cumartesi 21:49
@Misafir Kullanıcı Kava ve ekibi bir ay medyada görünmezse söz yemek ismarlayacam
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85993)
08 Ekim 2021 Cuma 12:47
Biraz daha bekleyin daha erken
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85977)
07 Ekim 2021 Perşembe 15:41
Evet o da bir sorun ama asıl sorun sizin atamasına sebep olduğunuz idareciler. Önce bu idarecilerin alınması lazım yerlerine liyakat sahibi idarecilerin gelmesi gerekir. Bu gün Ak Parti eleştiriliyor ve anketlerde durum iyi görünmüyorsa bunda en büyük pay memur sen ve benzeri oluşumların liyakatsiz kadrolaşmalarının sonucudur.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
16.10.2021
13:38
Jandarma tacirlere geçit vermedi! Piyasa değeri dudak uçuklattı!
Jandarma tacirlere geçit vermedi! Piyasa değeri dudak uçuklattı!
Bingöl'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda 4 Milyon 500 Bin TL piyasa değerinde 11 kilo Metamfetamin ve 11 kilo esrar ele geçirildi.
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın