Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Haziran 2022 Perşembe
21 °C Açık

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı

Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17:25
16
2079
2
AA aa

Bingöl'de yayınlanan ve Ankara, İstanbul, Bursa ve Adana İllerinde de dağıtımı yapılan Detay Dergisi'nin 3. Sayısı çıktı. Dağıtımına başlanan derginin yeni sayısında “Editör'den” notuyla içeriğe dair bilgiler paylaşan Genel Yayın Yönetmeni Hakim Bayraktar, şunları kaydetti;

Gerek siyasi, gerek bürokrasi, gerekse iş dünyasından önemli isimlerle yapılan röportajları siz değerli okurlarımıza sunan ‘DETAY' Dergisi, tarihsel konularda da çarpıcı aktarımlarını sürdürmeye devam ediyor.

İçerik üretiminde ortaya koyduğu kalite ve farkı, baskı ve mizanpajda da gösteren dergimizin 3. sayısında da bürokraside yapılan yenilikler, hizmetler ve siyasi isimlerin verdiği mesajların yanı sıra, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları da yer almaktadır.

Ayrıca, özel ve özenle çalışılan bir diğer önemli konu ise; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar olacaktır.

Kıymetli Hocamız Araştırmacı Yazar Abdullah Demir tarafından paylaşılan ve belgeler ışığında işlenen bu konuda ana tema olarak Çan Şeyhleri tercih edilmiştir. Ayrıca Az Aşireti'nden ve Kiğı cephesinden bahsedilmektedir. Hadisenin bazı boyutları ise bir sonraki çalışmada paylaşılacaktır.

Sadece kişilerle yapılan röportajları yayınlamaktan öte, okurlarımızı bilgilendirme ve fark yaratma gayretimizi, hiç şüphesiz bundan sonra da devam ettirecek ve siz okurlarımıza, kıymetli bilgiler aktarmayı sürdüreceğiz.

Dergide yer alan röportajlar ve makaleler Çarşamba günü itibariyle sitemizde de yayınlanacak ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılarak daha geniş bir okur kitlesine ulaşılması sağlanacaktır.

Detay Dergisini, Kültür Cad. Kayalar Pasajı No: 80/D Merkez Bingöl adresindeki Detay Reklam/Bingöl Online işyerinden temin edebilirsiniz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92454)
19 Mayıs 2022 Perşembe 02:10
Palu ve sivan yakın ve iç içe olduğu için sıkı görüşmeler olmuş savaş süreçlerinde bingölde savaşa en çok katılanlar sivan şeyhleri kelaxsı şeyhleridir. Savaşın yöneticileride onlardır Bunlardan bahs edilmesi gerekirdi
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92430)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:20
Bunu herkes bilsin Şeyh sait isyanının Baş komutanı Bingölün Genç ilçesine bağlı Kelaksili Albay Şeyh Şeriftir. Onun ve arkadaşlarının başında olduğu tüm hareketler başarı ile sonuçlanmıştır. Lakabı ise Hem Osmanlı döneminde Onun komutasında Albay olarak ve arkadaşlarının gösterdiği Rus'ların Taaa Karadenizlileri yenip ve ardından Erzurum Dadaşlarıda yenerek Bingölün soğuk çeşme sınırlarına kadar gelerek ve orada bulunan Albay Şeyh Serif ve arkadaşlarının Üstün Askeri Deha göstererek Rus güçlerini 2 yıldan fazla süren bir savaş sonrası geri def ederek savunmuşlardır.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
29.06.2022
14:06
Gönüllü öğretmenler, öğrencileri sınava hazırlıyor
Gönüllü öğretmenler, öğrencileri sınava hazırlıyor
Bingöl'ün Adaklı ilçesindeki gönüllü öğretmenler, öğrencileri bursluluk sınavına hazırlıyor.
29.06.2022
14:05
`35 bin nüfuslu iki mahallenin yolu genişletilemeyecek`
'35 bin nüfuslu iki mahallenin yolu genişletilemeyecek'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Kültür Mahallesinde 'Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında yapılan konutların, ilerleyen yıllarda yol genişletme çalışmalarının önünü tamamen kapattığını söyledi.
29.06.2022
14:04
Karaarslan, `Perisuyu Vadisi`nin milli park statüsüne alınması için destek bekliyoruz`
Karaarslan, 'Perisuyu Vadisi'nin milli park statüsüne alınması için destek bekliyoruz'
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde Perisuyu Vadisi'nin milli parklar statüsüne alınması için destek beklediklerini söyleyen BİNDAG (Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri) Yönetim Kurulu Başkanı Semiramis Karaarslan, çalışma başlattıklarını aktardı.
29.06.2022
14:03
Yarım elma çocuk kulübü yılsonu müsameresi yaptı
Yarım elma çocuk kulübü yılsonu müsameresi yaptı
Bingöl yarım elma çocuk kulübü muhteşem bir yılsonu müsameresi yaptı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte 4-6 yaş arası çocuklar yıl boyu öğrendiklerini sergiledi.
29.06.2022
14:02
Yedisu`da `Afet Farkındalık Eğitimi` verildi
Yedisu'da 'Afet Farkındalık Eğitimi' verildi
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde, AFAD personeli tarafından 'Afet Farkındalık Eğitimi' verildi.
29.06.2022
14:01
Azelya`nın yayın kapsama alanı genişledi
Azelya'nın yayın kapsama alanı genişledi
Radyo Azelya Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Savaş Erdoğan: 'Sevgili Radyo Azelya dostları: Kulemizi 12 metre daha yükselterek yayın kapsama alanımıza Solhan İlçemiz, Ilıcalar Beldemiz, Karakoçan İlçemiz ve Sarıcan Beldesini dahil etmiş bulunmaktayız.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın