Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2022 Perşembe
-8 °C Açık

Avrupa Yetim Eli, Bingöl'de yetimleri sevindirdi

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Bingöl merkez ve Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.

29 KASIM 2021 PAZARTESİ 15:32
5
566
1
AA aa
Avrupa Yetim Eli, Bingöl`de yetimleri sevindirdi

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürüyor. Merkezi Almanya'da bulunan ve Avrupa'daki hayırseverlerin yardımlarıyla dünyanın değişik ülkelerindeki yardıma muhtaç, yetim, öksüz, kimsesiz ve mağdur insanlara yardım ulaştıran Avrupa Yetim Eli, Bingöl'deki yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.

KIŞ EN ÇOK YETİM AİLELER İÇİN ZOR GEÇİYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli'nin gönüllü temsilcisi Muhammed Ali Aysu, amaçlarının dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve yetimlere ulaşmak olduğunu ifade ederek, “Dünyanın birçok yerinde fakir, mağdur, yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılayan Avrupa Yetim Eli, kış aylarına girmiş olmamız hasebiyle bu sene de diğer yıllardaki gibi Türkiye'nin birçok ilindeki yetim ve mağdur çocukların giyindirilmesi için bir proje başlattı. ‘Bir Bot ve Bir Mont' sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Türkiye'nin birçok ilinde yetim ve mağdur çocuklarımızı giydirmeye devam ediyoruz. Kış en çok yetim aileler için zor geçiyor. Kışın dondurucu soğuğunda üşüyen elleri, titreyen bedenleri ısıtmaya çalışıyoruz. Bugün de Bingöl merkez ve Genç ilçesinde onlarca çocuğumuzu giydirdik. Türkiye'nin birçok ilinde bu faaliyetlerimiz devam edecek. Rabbim, emeği geçen kardeşlerimizden ve hayır sahiplerimizden razı olsun” dedi.

GAYEMİZ, YETİM KARDEŞLERİMİZİN YÜZÜNDEKİ TEBESSÜM OLABİLMEKTİR

Kışın zor günlerinde yetimlere yapılan yardımların anlamlı ve önemli olduğunu belirten Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Salih Çelik, “Yetim gülerse dünya güler, yetimlerin yüzünün gülmesine vesile olan hayırseverlere her zaman ihtiyaç vardır. Bingöl merkez ve Genç İlçemizde 117 yetim ve muhtaç çocuğumuza bot, mont, bere ve eldiven yardımında bulunduk. 65 yetim ve muhtaç ailemize 2'şer kiloluk kırmızı et yardımında bulunduk. Çalışmalarımızda gayemiz, yetim kardeşlerimizin yüzündeki tebessüm olabilmek, inancımızın bir gereği olarak yetim kardeşlerimize hem maddi hem manevi noktada yardımcı olmaktır. Yapılan çalışmalarda emeği geçen Avrupa Yetim Eli'ne, bu hayra vesile olan ve yardımda bulunan kardeşlerimizden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87400)
30 Kasım 2021 Salı 01:21
Allah razı olsun
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın