Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2021 Salı
6 °C Kısmen güneşli

Arkadaşı için adaylıktan çekildi

Yayladere Belediye Başkanı Zeynel Ergin, arkadaşı Sabri Akyürek için 2014 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

03 EYLÜL 2013 SALI 07:00
1
8101
1
AA aa
Arkadaşı için adaylıktan çekildi

Bingöl’ün Yayladere İlçesi AK Partili Belediye Başkanı Zeynel Ergin ve Sabri Akyürek, 2009 Yerel seçimlerinde Ak Partiden aday adaylığı müracaatında bulunmuş, ancak adaylık merhum eski başkan Haşim Akyürek’e verilince, bağımsız aday olarak ittifak kuran Ergin ve Akyürek belediye başkanlığı kazanmışlardı.

EL ELE VERDİLER

2009 yerel seçimlerinde Zeynel Ergin için adaylıktan vazgeçen Sabri Akyürek’e aynı fedakarlığı bu sefer Zeynel Ergin gösterdi. 2014 Yerel seçimler öncesi arkadaşı Sabri Akyürek için aday olmayacağını açıklayan Zeynel Ergin, Rusya’da Dünyaca takdir edilen Putin–Medveded’in dönüşümlü başkanlık sistemi ve ittifakını hatırlattı.

Yayladere belediye binasında birlik gösterisi yapan ikili, birlikten güç doğduğunu ifade ettiler. Dernek başkanları ve kanaat önderlerinin huzurunda beraber hareket edeceklerini belirten Başkan Zeynel Ergin, “Sabri bey ile biz kardeşten öteyiz. Eğer Sabri Bey ben adayım diyorsa, tüm gücümle onun yanındayım. Yaptıklarımız bitmedi, devam edecek” dedi.

İlçede göreve geldiği günden beri hizmet ve kurumsal yapıyı oluşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Ergin; “Sabri kardeşimizle beraber sadece ilçe ve mahallelere değil, tüm köylerimize de hizmetlerimiz devam edecektir” diye konuştu.

AKYÜREK: “TAKDİR HALKIMIZINDIR”

2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olacağını açıklayan Sabri Akyürek ise “Gerek Ak Parti Yayladere ilçe başkanlığım sürecinde olsun, gerek meclis üyeliğim sürecinde olsun Yayladere halkı için elimden geleni yaptım. Yetersiz olabilir ama imkanlar ölçüsünde herkesin sorununa koşturdum. İlçemde esnaflık yapıyorum, bende birçok hemşerimiz gibi batıya göç edebilirdim ama gitmedim. Karda, kışta, festivallerde, iyi günde kötü günde hep buradaydım. Yine burada olmaya devam edeceğim ve halkım bana yetki verdiği takdirde hükümetin verdiği yeni destek projeleriyle ilçemin tarihine bir eser bırakmak istiyorum” diye konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
said MİRZA (@Misafir_15335)
03 Eylül 2013 Salı 11:08
KARŞILIKLI MENFAAT İLİŞKİSİ VE ANLAŞMASINI VEFA VE FEDAKADRLIK OLARAK MİLLETE YUTTURMAK YETENEK İSTER.
YA ÖMER: HAYIRLI İNSAN KİMDİR?
'HAYIR VE ŞERRİ BİRBİRİNDEN AYIRT EDENDİR'
PEKİ ŞERLİ İNSAN KİMDİR?
'ŞERRİNİ İNSANLARA HAYIR DİYE YUTTURANDIR'
DAHA NE DESEM................
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın