Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
03 Ekim 2022 Pazartesi
22 °C Çoğunlukla açık

Anşin: 'Ek ödemede taban ödemeler mutlaka revize edilmeli'

Türk Sağlık Sen Bingöl Şube Başkanı Sadık Anşin, ek ödemede taban ödemelerinin mutlaka revize edilmesi gerektiğini söyledi.

Anşin: `Ek ödemede taban ödemeler mutlaka revize edilmeli`
12 AĞUSTOS 2022 CUMA 17:14
14
1340
6
AA aa

Türk Sağlık Sen Bingöl Şube Başkanı Sadık Anşin, yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yayınlanmış ve sabit ek ödemenin yanına taban ödeme ve teşvik ek ödemesi getirilmiştir. Ek ödemede taban bir ödemenin belirlenmesi olumlu bir düzenleme olmuştur. Taban ödemeler meslek mensuplarına göre 10 bin TL'den 250 TL'ye kadar çok geniş bir aralıktadır. Özellikle hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknikeri gibi sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan arkadaşlarımızın ve THS, GİH, YHS gibi sınıflarda görevli olarak bakanlığa bağlı sağlık kurumlarında görev yapan personeller için belirlenen taban ödeme ücretlerinin 800-250 TL arasında olduğu görülmektedir." dedi.

Sağlık Bakanlığı personelinin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan personeller için belirlenen taban ödemelerin hem hakkaniyet açısından sorunlu hem de günümüz şartları açısından oldukça düşük bir rakam olarak belirlendiğini kaydeden Anşin: “Belli bir fayda sağlama yerine sadece taban ücretleri olsun diye belirlenen bu rakamların mutlak suretle revize edilmesine ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra çalışanların döner sermaye sisteminde sadece sabit ek ödemeye mahkûm edildikleri ve performans ödemelerinin trajikomik bir hal aldığı gibi şimdide sadece taban ek ödemeye mahkûm edilmeleri gibi bir sistem oluşturulmamalı teşvik ek ödemelerinin her personele makul bir gelir sağlayacak düzeyde verilmesi adına da finansal çalışmalar yapılmalı, bu durum kurumların ve bakanlığın önceliği olmalıdır.” diye konuştu.

Anşin, açıklamasını şöyle tamamladı: "Söz konusu ek ödeme yönetmeliği dışında kalan bakanlık merkez teşkilatı, Hudut Sahilleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda hekim ve eczacında dışındaki personel ve diğer çalışanlar içinde yapılacak düzenlemeler ile ilgili de bir an önce bilgi verilmelidir. Söz konusu yönetmelikle ilgili geniş bir çalışma genel merkez mevzuat birimimiz tarafından yürütülmekte olup çalışan aleyhine olan düzenlemeler ile ilgili de gerek başvuru ve görüşmelerle diyalog süreci gerekse hukuki süreçler titizlikle yürütülecektir."

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94782)
14 Ağustos 2022 Pazar 03:32
Bir elektirik tekniklerinin sağlıkla ilgili bir sendikaya başkan olabilmiş olması problemin ana kaynağı iken kopyala yapıştır demeçlerle dostlar alış verişte görsün tiyatrosu içeren bir haber olmuş, boş anlamsız geçiniz.
Beğendim (8) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94780)
13 Ağustos 2022 Cumartesi 17:29
Sn. Başkanım; Memur ve Emekli Memur Promosyon Güncellemesi ve Çözüme Kavuşturulması İçin Yaptığınız Gayretlerden Dolayı Teşekkürler...
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94778)
13 Ağustos 2022 Cumartesi 12:34
Teşekkürler başkan
Beğendim (9) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94776)
13 Ağustos 2022 Cumartesi 11:05
Sağlık Camiasının Bel Kemiği Olan SHS Sağlık Hizmetleri Sınıfı Mensubu Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri Personellerin Özlük Hakları İyileştirilmelidir...
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94775)
13 Ağustos 2022 Cumartesi 10:57
Sn. Türk Sağlık-Sen Başkanı; Sadık ANŞİN Bey Başarılar ve Kolaylıklar Dilerim...
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94770)
12 Ağustos 2022 Cuma 22:11
Adı geçen yönetmelik hekimlere yönelik olmuştur. Hekim dışı personele komik rakamlar telaffuz edilmektedir. Yhs ve gih sınıfında çalışan personel bu ucube yönetmelikten sıfır ek ödeme almaktadır dolayısıyla yaşanan bu durum iş barışını bozan bir düzenleme dir derhal revize edilmelidir!!
Beğendim (11) Beğenmedim (1)Cevapla
02.10.2022
21:22
Selçuk Bayraktar`a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Selçuk Bayraktar'a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi.
02.10.2022
21:19
6`lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı Masa'yı oluşturan partilerin liderleri CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantı öncesi partilerin Twitter hesaplarından #bizkazanacağız etiketiyle bir video paylaşıldı. Toplantının ardından da ortak bildiri yayınlandı. Bildiride, 'Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve gösterdiğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.' denildi.
02.10.2022
21:00
BİNTSO`da yeni dönem
BİNTSO'da yeni dönem
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Seçimleri yoğun katılımla tamamlandı. Seçime beyaz listeyle giren mevcut Başkan Mahmut Ayas grubundan çıkamayarak yarışı noktalarken, mavi listeler ağırlıklı olarak kazandı. Seçim sonucu şöyle;
02.10.2022
20:56
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
Piyade Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Ataş'ın vasiyetini içeren görüntülerde kız çocuk isteği ve lösemili bir çocuğun okutulması talebi dikkat çekti. LÖSEV, konuyla ilgili 'boynumuzun borcu' paylaşımı yaptı.
02.10.2022
20:55
`Tüm sorunları çözmeye çalışacağız`
'Tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
Köy okullarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Yücel: 'Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz. İmkanlar dahilinde tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
02.10.2022
20:55
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl'de faaliyet yürüten yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu 'Bingöl için fikrim var' sloganıyla bir araya gelerek, Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu oluşturdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın